Ana Sayfa
İletişim
Bize Ulaşın
Üye Girişi
Ziyaretçi Defteri
Mobil Bölüm
Ana Sayfa Foto Galeri Video Galeri
ANA SAYFA  / KÖYÜM KALECİKKAYA

FINDIKLI 'DAN GETİRİLEN SUYUMUZUN HİKAYESİ


FINDIKLI 'DAN GETİRİLEN SUYUMUZUN HİKAYESİ Paylaş
 14 Subat 2018 23 : 54 Eklenme Tarihi : 06 Eylül 2010  14 : 47  
Arkadaşına Gönder Yazı boyutunu büyütmek için       
FINDIKLI SUYUMUZ İÇİN İLK KEPÇE VURULDU
 

     

 
2009 Yılı Hıdırellez Şenliğimize  Çorum Valimiz Mustafa Toprak katılmış ve  Kurucu Başkanımız Şükrü Bilgili ile yumurta tokuşturmuştu.  Kurucu Başkanımız, Valimize köyün sorunları dile getirildi. Özellikle köyümüzde suyun yeterli olmadığını , daha önce Devlet Su İşlerince Fındıklı mevkiinden getirilen suyun da köreldiğini ve bu suyun tekrar getirilebileceği Valimize anlatıldı. Valimiz tarafından özel kalemine köyümüzün su sorunu not ettirildi.  Sonunda 2009 Aralık ayında Köy Muhtarımız Vahdettin Seçer'in verdiği dilekçeye göre 2010 yılının yatırım programına alınan Fındıklı Suyu'muzun ilk kepçesi 6 Eylül 2010 Pazartesi sabahı vuruldu.
 
 
 
Fındıklı Suyumuzun ilk kepçesinin vurulmasında hazır bulunan ve bu tarihi ana şahitlik yapan ekip
 
 

 
 Muhtarımız Vahdettin Seçer'in, azamız Durmuş Çağatay'ın, Kurucu Başanımız Şükrü Bilgili'nin, Köylümüz Hayati Özdemir'in, Üyemiz Zennun Çetinkaya'nın ve bu suyun gelmesinde yardımlarını ve desteklerini esirgemeyen köylümüz eski il genel meslis üyesi Yaşar Sönmez'inde  hazır bulundukları anda 6 Eylül 2010 Pazartesi sabahı besmeleyle müteahhit Fındıklı'da daha önce su çıkarılan yeri kepçe ile kazmaya başladı.
 

 Kırk yıl önce kazma ve küreklerle eşilen Fındıklı Suyu'muzun çıktığı yere döşenen büzlerden şırıl şırıl su akmaya başladı.

 
Kepçenin kazdığı yerden  daha önce büz döşenmiş suya ulaşıldı. Suların çok kıt olduğu bir zamanda umulandan fazla bir su ile karşılaşan ekibin yüzleri güldü.
 
 

 
Bu güzel hizmetin köyümüze getirilmesinin ilk kepçesinin vurulduğu anda Zennun Çetinkaya'nın yeğenleri de şahitlik yaptılar.
 

Köyümüzün tavlarında avlanmak için dolaşan Sinan Çetinkaya'da Fındıklı Suyumuzun çıkarılmasını kopeyi ile dikkatlice izledi.
 

 
Müteahhit ve Muhtar Vahdettin Seçer'den aldığımız bilgiye göre Fındıklı Suyumuz köyümüze bir hafta içerinde getirilip su deposuna bağlanacaktır.
 

 

Yazları suyun azalmasından dolayı sık sık suyu kesilen köyümüzde Fındıklı Suyumuzun gelmesiyle  bundan sonra su sıkıntı çekilmeyecektir.
 

 

Fındıklı Suyumuzun köyümüze gelmesi için emeği geçen herkese teşekkür ederiz.
 
 

 
Haber :
Bu Haber 1548 defa okundu
 
Anahtar Kelimeler :kalecikkaya,

YORUM EKLE
TAVSİYE ET

 Yorumlar ( 0 )

Henüz bir yorum yapılmamış

İlgili Haber
Köşe Yazarları
Foto Galeri
Alacamızın Mecnunları
İzlenme : 6485
Kırım haritası
İzlenme : 5917
Semer
İzlenme : 3448
Mustafa Abdülemil Kırımoğlu ve Cengiz Dağcı
İzlenme : 2682
Çok Okunanlar
BUGÜN BU HAFTA BU AY

 

 

 

Sosyal ağlarda bizi takip et
Copyright © sukrubilgili.net.tr