Ana Sayfa
İletişim
Bize Ulaşın
Üye Girişi
Ziyaretçi Defteri
Mobil Bölüm
Ana Sayfa Foto Galeri Video Galeri
ANA SAYFA  / KÖYÜM KALECİKKAYA

KÖYÜMÜZE DİKİLEN BİN BEŞYÜZ ELLİ ÇAM AĞACININ HİKAYESİ


KÖYÜMÜZE DİKİLEN BİN BEŞYÜZ ELLİ  ÇAM AĞACININ HİKAYESİ Paylaş
 11 Subat 2018 23 : 01 

 
 
 
Dernek Kurucu Başkanı Şükrü Bilgili, Dernek Başkanı İsmail Metin ve Muhtarımız Vahdettin Seçir'in işbirliği ile 2011 Yılı Hıdırellez Şenlik öncesi yaptıkları girişim sonucu; Eski Çorum Valimiz Nurullah Çakır'ın katkılarıyla köyümüze, Çevre ve Orman Bakanlığından Köyümüzün kuruluşunun 155. yılı münasebetiyle 1550 ağaç tahsisi yapıldı. Ama nakliyenin derneğimiz ve muhtarlığımızın üstlenmesi talep edildi.

Köylümüz Ziraat Mühendisi  İlyas Özkan Beye konu iletildi, İlyas Bey "Tahsis edilen 1550 adet ağacın köyümüze getirilmesi için   nakliyesini   karşılayacağını " söyledi.
 

 
1550 adet ağacın tahsisi ile ilgili yazıyı Çorum Orman ve Çevre Müdürü Sayın Ziya Çöpür, Kurucu Başkanımız Şükrü Bilgili'ye faksladı.
 
Kurucu Başkanımız Şükrü Bilgili ve Dernek Başkanımız İsmail Metin  köyümüze tahsis edilen ağaçlarla ilgili yazıyı alarak , Ankara İl Orman Müdürü hemşerimiz Zeki Şaltu'yu  16 Mayıs 2011 pazartesi günü saat 13. 00 de ziyaret ettiler.
 
Hemşerimiz Zeki Şaltu Başkanımız İsmail Metin'i ve Kurucu Başkanımız Şükrü Bilgili'yi çok güzel karşıladı.  Ankara İl Orman Müdürü hemşerimiz Zeki Şaltu  "1550 adet ağacın köyümüze ücretsiz gönderilmesi konusunda yardımcı olabileceklerini" söyledi.
 
Anakara İl Orman Müdürü Zeki Şaltu akşam saat 19.00 da açtığı telefonda Kurucu Başkanımız Şükrü Bilgili'ye "Ağaçların 17 Mayıs 2011 tarihinde yüklenip köyümüze gönderileceğini" ifade etti. 
 

Köyümüze tahsisi yapılan 1550 ağaçtan 600 adeti karaçam, 600 adeti selvi, 100 adet mavi çamdan oluşan 1300 tanesi  köyümüze 18 Mayıs 2011 Çarşamba günü bir kamyon ile geldi. 250 adet Ihlamur ağacı Eylül ayına doğru gelecekti. Maalesef bu ağaçlar gelmedi.
 
Köyümüze gelen çamları köylümüz Sinan Çetinkaya, Doğan Seçkin ve Berkay Seçir kamyondan üç traktör römorkuna boşalttılar.
 
 

18 Mayıs 2011 öğleden sonra köyümüze İlçe Tarım Müdürünü davet ettik. İlçe Tarım Müdürü köyümüze saat 16.00  da ziraat mühendisleri ile geldiler.
 
 
 
İlçe Tarım Müdürü ve Ziraat Mühendisleri, Dernek Başkanı İsmail Metin, sekreter Recep Atmaca, Kurucu Başkan Şükrü Bilgili'ye  ilk ağaç dikimini Ömer Çetinkaya'nın bahçesinde bir çam ağacını birlikte  dikerek gösterdiler.
 
 
 

  
İlk ağaç dikiminden sonra Cabbar Dedenin evinin üzerindeki meraya giden İlçe Tarım Müdürü, Ziraat mühendisleri, köyümüz muhtarı Vahdettin Seçir, Başkan İsmail Metin , sekreter Recep Atmaca ve Kurucu Başkan Şükrü Bilgili 2. çam ağacını da  hep birlikte diktiler.
 
 
 
 
 
 
 
17 Mayıs 2011 tarihinde Şenlik Çalışmaları için köyümüze gelen Başkan İsmail Metin, Sekreter Recep Atmaca, muhasip Cemal Taşdemir ve Kurucu Başkan Şükrü Bilgili , köy Muhtarımız Vahdettin seçir ve çok kalabalık köylülerimizle birlikte   19 Mayıs 2011 Perşembe günü Alaca Kaymakamlığından ve Sungurlu Belediyesi tarafından gönderilen kepçelerin açtıkları çukurlara çam ağaçlarını ilk önce Şenlik yaptığımız harmanların çevresine , sonra da   Cabbar Dedenin evinin üzerindeki meraya diktiler.
 
 
 
 
 
 
19 Mayıs Sabahı harmanlarımıza dikilen çamlarımızda fedakarca çalışan Dernek Başkanımız İsmail Metin, Muhasip Cemalttin Taşdemir, Kurucu Başkan Şükrü Bilgili, köylümüz Sinan Çetinkaya ve eski muhtarımız Musa Özkan öbjektiflerimize poz verdiler.
 
 
Kurucu Başkan Şükrü Bilgili ile Dernek Başkanı İsmail Metin çok sayıda harmanın çevresine çam diktiler.
 

Ağaç dikim çalışmaları şenliğimizin yapıldığı 22 Mayıs 2011 Pazar gününe kadar devam edildi. Cabbar Dedenin evinin üzerindeki meraya dikilen ağaçların köyümüze 18 Mayıs 2011  gelmesi , 18 Mayıs 1944 Kırıım'dan Sürgün edilen binlerce Kırım Tatarlarının Matem Gününe denk gelmesi münasebetiyle  , Kurucu Başkanımız Şükrü Bilgili bu ormanlık alanın isminin "18 Mayıs 1944 Kırım Sürgünü Hatırlama  Ormanı " teklifinde bulundu. Köylülerimiz bu teklifi makul karşıladı.Köy Muhtarlığımız uygun görürlerse bu ormanın ismi "18 Mayıs 1944 Kırım Sürgününü Hatırlama Ormanı "  olacak.

Köyümüzün kuruluşun 155 yılı münasebetiyle köyümüze diktiğimiz 1550 adet ağacın tahsis edilmesinde bizlere yardımcı olan Sayın Eski Çorum Valimiz Nurullah Çakır Beye, Çorum İl Çevre ve Orman Müdürü Sayın Ziya Çöpür Beye,  Ankara Orman il Müdürü hemşerimiz Sayın Zeki Şaltu Beye,  Alaca Belediyesi Başkanımız Muhammed Esat Eyvaz Beye, Sungurlu Belediye Başkanımıza,   Sayın İlyas Özkan Beye
Teşekkür ederiz.
Kalecikkaya Köyü Kültür Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği
Kurucu Başkanı
Şükrü Bilgili

    
Haber :
Bu Haber 1293 defa okundu
 
Anahtar Kelimeler :Kalecikkaya, ağaç,

YORUM EKLE
TAVSİYE ET

 Yorumlar ( 0 )

Henüz bir yorum yapılmamış

İlgili Haber
Köşe Yazarları
Foto Galeri
Alacamızın Mecnunları
İzlenme : 4503
Kırım haritası
İzlenme : 4325
Semer
İzlenme : 2208
Cengiz Dağcı
İzlenme : 1978
Yorumlananlar
» VATANI İÇİN KENDİNİ FEDA EDEN NESİL “78 KUŞAĞI!....”
» TATAR TATARNI KIDIRMALI MI?
» “Lamba şişesi ektim!...”
» 7-"ALACA'DA TARİH YOK EDİLDİ!..."
» SALAKHANE
» .14-“SÜT TOZU “ İÇİRİLEN NESİLDİK BİZ!...
» 19-ALACA’MIZDA İZ BIRAKANLAR: LOKANTACI İRFAN ŞİMŞEK’İN DDT BİT İLACI VE CILAT PIÇAĞI SATIŞI
» BENİMLE YAŞIT BU ALET “YIKILMADIM AYAKTAYIM “ DİYOR!...
» 15-ALACA’MIZDA İZ BIRAKANLAR:İRFAN ŞİMŞEK’İN RENKLİ HAYAT HİKAYESİ :RECEP YAZICIOĞLU VE KAZ DÖVÜŞÜ
» 12-ALACA’MIZ' DA İZ BIRAKANLAR: “KÖFTECİ/LOKANTACI İRFAN ŞİMŞEK’İN RENKLİ HAYAT HİKAYESİ (7)
 
Çok Okunanlar
BUGÜN BU HAFTA BU AY

 

 

 

Sosyal ağlarda bizi takip et
Copyright © sukrubilgili.net.tr