Ana Sayfa
İletişim
Bize Ulaşın
Üye Girişi
Ziyaretçi Defteri
Mobil Bölüm
Ana Sayfa Foto Galeri Video Galeri
ANA SAYFA  / MAKALELER-ANILARIM

TRABZONLU MISTIK::ANLADIM ŞÜKRÜ-ANLADIM MISTIK


TRABZONLU MISTIK::ANLADIM ŞÜKRÜ-ANLADIM MISTIK Paylaş
 17 Haziran 2023 05 : 10 

ANLADIM ŞÜKRÜ-ANLADIM MISTIK


Artvin Öğretmen Okulundan Ülkücü Arkadaşım Mustafa Üçüncü’nün “ aşağıda yazdığı  “ANLADIM ŞÜKRܔ paylaşımına karşı bir devrim yazısı! 


ANLADIM ŞÜKRÜ


İhsan Aktaş'ın ülkücüleri; "dindar olan ve olmayan" şeklinde ikiye ayırması üzerine yazdığım yazıya ilk cevap Şükrü Bilgili arkadaşımızdan geldi. İhsan Aktaş'ın söylediklerini eleştirmesini beklerken, benim ülkücülüğümü sorgulamaya kalktı. Merakta kalmasın diye cevap veriyorum; dindar yani elinden geldiğince ibadet eden bir ülkücüyüm. 


Dinimi hiç bir çıkar işine karıştırmam. Hiç bir siyasiye biat etmem. Millî ve manevî değerlerime hakaret edenlerle bir olmam. 

Anladım Şükrü; sen Türk milliyetçisi olmadığın gibi ülkücü de değilsin. Olsan olsan Tatar milliyetçisi ve Erdoğan-Bahçeli milliyetçisi olabilirsin. Arkasından gittiklerinin, milleti 36 etnik gruba böldükleri yetmiyormuş gibi sen de ülkücüleri "Bozkurtçu ve Hilalci" olarak bölüyorsun. Senin yaptığın AKP'nin ekmeğine yağ sürmek, ellerine koz vermektir. AKP; fikri olmayan bir partidir. Fikri olmayan partilerin siyasi ömrü az olur. Biz yine baş başa kalırız. Onun için AKP yandaşlığını bırak, ülkücülere laf edenlere cevap ver. Sempatik diyen adamı vuran Tonyalı fıkrasını da unutma.


ANLADIM MISTIK!..


“DİNDAR AMA NASIL”   yazının girişinde şunu yazdın Hacım:


“Dün akşam bir kanalda konuşan araştırmacı İhsan Aktaş şöyle bir söz etti: "ülkücünün dindar olanı var, dindar olmayanı var." Gereken cevabı Cemal Enginyurt verdi ama yetmedi, ben de vereyim. Ülkücünün ibadet edeni var, etmeyeni var derseniz kabul, dindarlık konusunda ise diyeceklerim var:” 


İhsan Aktaş gibi sende burada ülkücüleri   İkiye ayırmışsın. Diyorsun ki “ Ülkücünün ibadet edeni var, etmeyeni var derseniz kabul” . 


Bu ifade size ait . 


Ben de sizin bu ifadenize göre şu yorumu yaptım:


“Hacım, sen hangi ülkücü sınıfına giriyon; onu da yazda bilelim... İbadet eden ibadet etmeyen ülkücü!.. Ben ilk defa duyuyorum...  Bizim zamanımızda “ Hilalciler” , “ Bozkurtçular” diye ikiye ayrılmıştı ülkücüler. Bozkurtçular Turancı-Irkçı , Türkçü idiler;İslam diye bir dava tanımıyorlardı.. Şamanistiler. “Hilalciler”  de  tam bunların zıttı idi; İslam ön planda Türklük ikinci planda idi. Hacım sen hilalci misin Bozkurtcu musun? İbadet edenden misin ibadet etmeyenden misin?”


Bu yorumu okursan ben bizim zamanımızda diye başladım. Bizim zamanımızda ki kastım da gençlik yıllarımızdaki ülkücülerin iki guruba ayrıldığını ve bunların görüşlerini dilimin döndüğünce ifade ettim.


Sonunda da sana bizim gençlik yıllarımızdaki guruba atıf yaparak :

“Hacım sen hilalci misin Bozkurtcu musun? “ dedim; ardından da senin yaptığın ayrıma görede “İbadet edenden misin ibadet etmeyenden misin?” diye sordum.


Şimdi gelelim eleştirilerine:


Beni İYİ tanıyamamışsın Hacım!..


“Aslını inkar eden haramzadedir.” derler. Dedelerimin geldiği yer cennet vatan Kırım’dır. Bir Kırım Tatar Türküyüm. Bu yüzden dolayı da esir Türklerin hürriyetlerine kavuşmasını isteyen her Türk Milliyetçisi gibi ben de başta dedelerimin yurdu Kırım’ın bağımsız bir Kırım Tatar Türk Cumhuriyete kavuşması için çocukluğumdan beri mücadele eden vatanını, milletini, bayrağını, ülküsünü, dilini, dinini seven; bu değerler için gözünü kırpmadan her zaman canını vermeye hazır bir Türk Milliyetçisiyim. Türk-İslam Ülküsüne inanan sapına kadar da ÜLKÜCÜYÜM. 


Ben ne Tatar Milliyetçisiyim ne de Erdoğan ve Bahçeli milliyetçisiyim. Senin gibi hiçbir ülkücü arkadaşımı da şu ülkücüsün bu ülkücüsün diye itham etmem... 


Gençliğimizde iki guruba ayrıldığını söylediğim “Hilalci Ülkücüler” de “Bozkurtçu Ülkücüler” de benim nezdinde çok değerlidir. Şu anda “ Çil Yavrusu gibi her partiye dağılmış tüm ülkücüler de benim nezdimde kıymetlidir... Bunu bir kenara yaz.  Benim davam; pare pare ayrılmış tüm ülkücüler,  tek bir yerde toplanmalı, tek bir çatı altında siyaset yapmalı. O çatı da babaocağı Başbuğ’un kurduğu Milliyetçi Hareket Partisi’dir..


Bir kez daha tekrarlıyorum ben ülkücüleri “ Hilalciler-Bozkurtçular “ diye ayırmadım. Bizim zamanımızda böyle ayrılmışlardı dedim. 


AK Partinin yandaşı değilim. Hiçbir partinin de yandaşı değilim...Buna MHP’de dahil... Bu ithamınızda hiç hoş değil. Ben sana hiçbir zaman “CHP’nin yandaşı” diyemem ve hiçbir ülkücüde diğer bir ülkücüye başka bir partiyi veya ittifakı destekliyorsa; senin dediğin gibi “AK partinin yandaşı” DEMEMELİ... 


HER ÜLKÜCÜ ( CHP’yi destekleyen ve bu parti ile yol yürüyen sen ve senin gibi tüm ülkücüler de dahil) HİÇ BİR PARTİNİN YANDAŞI DEĞİLDİR;


“HER ÜLKÜCÜ TÜRK MİLLETİNİN YANDAŞIDIR!..” 


Bu sözümü de kulağının ardına mı önüne mi yazarsın bilmem.. 


Takdir senin...


Kal sağlıcakla Hacım!...

 
Haber :
Bu Haber 126 defa okundu
 
Anahtar Kelimeler :Trabzonlu Mıstık,

YORUM EKLE
TAVSİYE ET

 Yorumlar ( 0 )

Henüz bir yorum yapılmamış

İlgili Haber
Köşe Yazarları
Foto Galeri
Kırım haritası
İzlenme : 5639
Alacamızın Mecnunları
İzlenme : 5472
Semer
İzlenme : 3034
Mustafa Abdülemil Kırımoğlu ve Cengiz Dağcı
İzlenme : 2429
Çok Okunanlar
BUGÜN BU HAFTA BU AY

 

 

 

Sosyal ağlarda bizi takip et
Copyright © sukrubilgili.net.tr