Ana Sayfa
İletişim
Bize Ulaşın
Üye Girişi
Ziyaretçi Defteri
Mobil Bölüm
Ana Sayfa Foto Galeri Video Galeri
KÖYÜMÜZ


  Köyümüzün Tarihi
  Muhtarlarımız
  Köy Odası
  Okulumuz
  Camimiz
  Çeşmelerimiz
  Ormanlarımız
  Meralarımız
  Kooperatifimiz
  KÖYÜMÜZDEN YETİŞENLER
 
Muhtarlarımız

KÖYÜMÜZ MUHTARLARI


SIRA NO

ADI-SOYADI

YILLAR

1

Ahmet KAYA

İlk Muhtar

2

Hacı Osman SEÇER

3

Kamil ÖZKAN

4

Hasan ÖZKAN

1941-1961

5

Niyazi SEÇGİN

1961-1966

6

Eşref SEÇGİN

1966-1973

7

Şükrü ÖZDEMİR

1973-1977

8

Eşref SEÇGİN

1977-1984

10

İsa ÖZKAN

1984-29.3.2009

11

Vahdettin SEÇİR29.3.2009-
 MUHTARIMIZ VAHDETTİN SEÇİR  

 
 
Vahdettin Seçir, Kalecikkaya köyümüzde 18 Ekim 1968'de doğdu.
 

 Resim:Muhtarımızın babası Merhum Nazım Seçir
 
Muhtarımız Vahdettin Seçir'in babayı köyümüzde meşhur avcılardan Nazım Seçir, annesi de Kiraz Seçir'dir.
 

  Resim:Soldan sağa:Muhtarımız Vahdettin Seçir'in Annesi Kiraz Seçir-Gülsüm Kahraman
 
Muhtarımızın anayı Kiraz hanım köyümüz dışından (Mehmetbeyli köyünden) gelen ve Kırım Tatarı olmayan ilk gelinlerdendir.
 
Vahdettin Seçir, Nazım-Kiraz çiftinin en büyük balasıdır. Muhtarımızın kartbabayın adı Kazım, kartanayının adı Sadetkan; Kazım kartbabayın babayının adı da Köyümüzde Medrese (O yıllardaki din tahsili yapılan üniversite) tahsili yapmış ve uzun süre köyümüzün imamlığını sürdürmüş Mürsel hocadır.
 
 
  Resim:Soldan sağa:Mürsel Seçir-Başkanımız Yaşar Tatar
 
 
Muhtarımıızn babayı Nazım Seçir,  Vahdettin'den sonra gelen ikinci oğluna kartbabayının adı olan Mürsel adını, üçüncü oğluna Serhat, kızına da Neziha adını vermiştir.
 
 
Serhat Seçir şu anda Gümüşhacıköyü ilçesinde öğretmenlik yapmaktadır.  Muhtarımızın kardeşi Neziha'da Alaca'da evlidir.  
  
Muhtarımızın kartbabayı Mürsel Hoca'da köyümüzün ilk kurucularından Mustafa Kartbabayın Tevhide kartanaydan olma en büyük balasıdır.
 
Mustafa Kartbabayın diğer oğullarının adı Rüstem ve Osman Çavuş, kızlarının adı da Ayşe ve Urkiye'dir.
 
 
Pehlivanlığı , cesareti ve kahramanlığı ile Alaca, Sungurlu bölgesinde nam salmış Osman Çavuş Kartbabay, köyümüzün ilk muhtarı Ahmet Kaya'dan sonra, 1941 yılına kadar bir kaç dönem muhtarlık yapmış  muhtarlarımızdan biridir.
        
Resim.Serhat Seçir
 
 
Seçer sülalesinden Kartbabay Osman Çavuş'un muhtarlığı bıraktığı 1941 yılından 2009 yılına kadar geçen 68 yıl sonra, 1968 doğumlu olan Vahdettin Seçir, 29 Mart 2009'da yapılan yerel şeçimler'de köyümüzün en genç seçilen muhtarı oldu.
 

Resim:Muhtarımız Vahdettin Seçir
 
Muhtarımız Vahdettin Seçir ilkokulu köyümüzün okulunda okudu. Babası Nazım kartbabay, kardeşi Mürsel ile Vahdettin Seçir'i Alaca'da ortaokula yazdırdı.

Vahdettin Seçir ortaokulun ikinci sınıfından ayrıldı.

Muhtarımıızn babayı Nazım kartbabayın arazisi çoktu. Bakılacak hayvanı da hayli fazla idi. Nazım Kartbabay ortaokulun ikinci sınıfından ayrılan oğlu Vahdettin'i yanına alarak ona çiftçiliği ve hayvancılığı öğretti.
 

 

Vahdettin Seçir'de okumadan nasibini kesmesi nedeniyle çiftçiliğe ve hayvancılığa dört elle sarıldı. Babasının yanında ortaokul ikiye kadar gördüğü tahsilinde verdiği bilgi birikimini modern çifçilikte uygulayarak, kısa zamanda köyümüzün zengin ailer sınıfına katıldı. Babası Nazım Seçir kendisine yardımcı olan Vahdettin Seçir'den çok memnun kalmıştı.
 

Vahdettin Seçir 28 Şubat 1988 tarihinde askerlik şubesinden silüsünü alarak havacı olarak Kütahya'daki Havacı Acemi Birliği'ne katıldı. Burada iyi bir askerlik eğitimi alan Vahdettin Seçir Amasya ili Merzifon Havacı Birliğine usta er olarak tayini çıktı. Merzifon Havacı Birliği'nde vatani görevini başarıyla tamamlayan Vahdettin Seçir , 1990 yılında köyüne döndü.

Babası Vahdettin Seçir'i askerden gelir gelmez başgöz etti. Kendisi gibi ilk balası Vahdettin'e de köyümüzün dışından Tatar olmayan Emin'e hanımla evlendirdi.

 Vahdettin Seçir'in Emin'e hanımdan iki oğlu ve bir kızı oldu. Vahdettin oğullarının birine Abdulsamet, diğerine Sefa, kızına da Edanur isimlerini koydu. Oğlu Abdulsamet amcası Metin Seçir'in dükkanında mobilya çırağı olarak çalışmaktadır.
 

Resim:Muhtarımız Vahdettin Seçir'in kardeşi Metin Seçir
 
Vahdettin Seçir, kardeşi Mürsel Seçir ile omuz omuza vererek köyümüzde modern anlamda çiftçilik ve süt inekçiliği yapmaktalar. Ayrıca gerek köyümüzde gerekse Alaca ve Sungurlu ilçelerimizin köylerinde saman balyası yaparak ticarette de başarılı olduklarını ıspatlamışlardır.
 

Resim:Muhtarımız Vahdettin Seçir'in  bir domuz av partisinde
 
 
Muhtarımız Vahdettin Seçir'in hobileri arasında dedelerinden ve babası Nazım'dan miras kalan avcılık en büyük tutkusudur. Fırsat buldukça Alaca'daki ve köydeki avcı arkadaşları ile köyümüzün tavlarında domuz avına iştirak etmektedir.

Muhtarımız Vahdettin Seçir, en büyük kartbabayı Mustafa'dan miras kalan misafirperverlik geleneğini köyümüzde devam ettirmekte; köyümüze gelen bütün misafirleri evinde kabul etmekte ve gelen misafirleri de en güzel bir şekilde ağırlamaktadır.

Genç Muhtarımız Vahdettin Seçir'in köyümüze çok güzel hizmetler yapacağını düşünüyoruz.

Muhtarımız Vahdettin Seçir'e başarılar diliyoruz.
 

Resim:Dernek Yönetiminin Muhtarımız Vahdettin Seçir'i Tebrik Ziyareti
 
 
Köyümüze yapacağı hizmetlerde köy derneği olarak her zaman yanında olacağız.

Allah yardımcısı olsun.

Yolu açık olsun.

Köyümüze çok güzel hizmetleri dolsun.
 
Yazan:Şükrü BİLGİLİ

 

 

 

Sosyal ağlarda bizi takip et
Copyright © sukrubilgili.net.tr