Ana Sayfa
İletişim
Bize Ulaşın
Üye Girişi
Ziyaretçi Defteri
Mobil Bölüm
Ana Sayfa Foto Galeri Video Galeri
ANA MENÜ
  Ana Sayfa
  HAKKIMDA
 » Öz Geçmişim
 » Soyağacım
  SOSYAL FAALİYETLERİM
 AKRABALIK BAĞLARIM
  VATANIM KIRIM
  İLÇEM ALACA
  İLİM ÇORUM
  KIRIM DERGİLERİ
  KIRIM YIRLARI
 YEMEKLERİMİZ
  KIRIM SİTELERİ
  KIRIM MÜZİKLERİMİZ
  TATARCA MEYDAN RADYO
  TATARCA SÖZLÜK
 TATARCA ŞİİRLER
 
  
ANA SAYFA ->
HAKKIMDA -> Öz Geçmişim
 
Öz Geçmişim

 

            1957 yılında Çorum İli Alaca İlçesi'nde doğdum. Aslında ilk nüfus cüzdanımda doğum tarihim 1959 yazılı idi. 1976 yılında öğretmen olduğumda yaşım küçüktü;on yedi yaşında idim. Maaş almak için babamı, yaşımı küçük yazdırdı diye, mahkemeye verdim. İlk defa hakim karşısına çıkmıştım. Kaderin cilvesine bakın ki ben davacı sanıkta babamdı. 

        Hakim Bey de beni önce sağlık ocağına gönderdi; kemik yapımı ölçtürdü, getirdiğim rapora bakarak, mezun olduğum Artvin Öğretmen Okulunun yılından başlamak üzere  hesap yapıp yaşımı iki yaş büyüttü. Bana göre  bu tarihte yanlış. Tahminimce gerçek doğum tarihim 1958.

İlkokulu doğduğum ilçenin “Dumlıpınar İlkokulu”nda, ortaokulu  “Alaca Nedim Tuğaltay Ortaokulu”nda , liseyi Artvin Erkek Öğretmen Okulu’nda okudum. İlkokulu hangi derece ile bitirdiğimi hatırlamıyorum ama ortaokulu ve öğretmen okulunu (Tabi Bilimler Bölümünü üçüncülükle ) “PEKİYİ” derece ile bitirdim.

1976 yılında “Artvin Erkek Öğretmen Okulu”ndan mezun olduktan sonra Ağustos ayında Muş İline tayinim çıktı; gidip göreve başlama dilekçesini verdim. Okullar henüz açılmamıştı. Muş’un bir okuluna Depo Tayini yapılmıştı. Yetkililer "Bir ay sonra sizleri ilçelere göndereceğiz, bizden haber bekleyin "dediler ve ertesi günü memleketime döndüm.

Bir ay sonra Muş Malazgirt ilçesi Balkaya Köyüne tayinimin çıktığı haberi geldi. Malazgirt ilçesine gidip göreve başlama dilekçesini verdim. Maaşımız ödenmediğinden bir hafta Malazgirt ilçesinde konakladıktan sonra görev yerim Balkaya Köyüne gitmeden,  ”Eskişehir İktisadi Ticari İlimler Akademisi”ni kazandığımdan, öğretmenlik mesleğimden istifa ederek, bu okulun İŞLETME- MUHASEBE bölümüne kayıt oldum.Bir buçuk yıl devamlı olarak eğitime devam ettim.Yaz dönemlerinde inşaatlarda, kahvelerde ve fırınlarda  çalışarak okul harçlığımı biriktirdim.

Eskişehir İktisadi Ticari İlimler Akademisinde gece bölümünde okuyordum. Gündüz çalışır gece okurum diye özellikle bu bölümü tercih etmiştim. İkinci yıl gündüze geçtim. Devam mecburiyeti kalkınca 1978 yılının Ocak ayında Çorum İli Alaca İlçesi  Kızıllı Köyünde tekrar öğretmenlik mesleğime başladım. Hem üniversite hem de öğretmenlik mesleğimi birlikte yürüttüm. "Bir koltukta iki karpuz taşınmaz "derler ama  ben çok şükür bu iki karpuzu kazasız belasız taşıdım.

1980 yılında Eskişehir İktisadi Ticari İlimler Akademisinden “İYİ “ derece ile mezun oldum.

1983 yılının Temmuz-Kasım aylarında Antalya Topçular Semtinde kısa dönem askerliğimi er olarak  yaptım.

 1984 yılı benim için hayatımın dönüm noktası oldu. Bu yılın onbeş tatili  Şubat ayında eşimle evlendim.  1984 yılının 23 Temmuz'unda öğretmenlerin tatil yaptığı bir ayda istemiye istemiye çok sevdiğim öğretmenlik mesleğimden ayrılarak, T.C.Merkez Bankası A.Ş Ankara Şubesi'nin banka memurluğuna yatay geçiş yaptım. 22 Aralık 1984 yılının bir soğuk gününde dünyalar güzeli ilk kızım Elif Bilge dünyaya geldi.

Merkez Bankasında Memur olarak çalışırken Garanti Bankası’nın müfettişlik sınavına girdim; yazılı sınavı kazandım ama sözlü sınavda elenince, baktım ki buralarda torpil hakim, bir daha müfettişlik sınavlarına katılmadım.

1989 yılında biz oğlan beklerken, ikinci kızım Büşra, "Ben de kızım. Bozulmadınız değil mi?"diyerek, merhaba dedi bizlere. Hanımla,  "Allah'ın emri üçdür" dedik bir çocuk daha umduk. Tabii herkes gibi biz de "O da oğlan olsun" diye umutlandık. Rabbim bize 1991 yılında Burcu adında bir kız daha gönderince yelkenleri aşağıya indirdik.

Hanıma dedim ki "Hanım oğlan ne bekleme artık. Rabbim bizi çok seviyor. Bak nur topu gibi üç kız verdi. Biz bunları dini bütün, ahlaklı bir şekilde yetiştirip topluma, vatana , millete hayırlı  olarak yetiştirirsek Cennet'liğiz " dedim  ve üçüncü kızımız Burcu'dan sonra biz noktayı koyduk.

Rabbimin hazinesi tükenir mi? Yeterki sen O na ibadet et ve O'ndan iste. Ben elli yaşında hanım 40 yaşında iken umduğumuz ve Rabbimizden istediğimiz oğlumuz İsmail Bora ablası Burcu'dan on sekiz yıl sonra 2009 yılının  Ramazan Bayramı arefesinde çıktı geldi. Hayatımız değişti.

Yalnız şunu yazmadan geçemeyeceğim. Oğlum tam ÇORUM'LU. Kerata Çorum'un plakasını tutturmak için 19'u bekledi.....Tam bu gün saat 14.00'de dünyaya gözlerini açtı ve bize "Ne haber! İşte beklediğiniz KIRIM TATARI ÇORUMLU geldi" dedi....

Allah'ım isteyen her kuluna hayırlı evlatlar versin.Oğlan kız fark etmez. Bizler hayırlısını isteyelim...Vermek O'nun elinde. "Ol deyince olduran sadece ve sadece  Allah'tır.

T.C.Merkez Bankası Ankara Şubesi'nde 1998 yılında Şef Yardımcısı, 2003 yılında Şef , 2006 yılında Kısım Amiri oldum. 2011 yılında da  Malatya Şubesine Müdür Yardımcısı olarak atandım. Bu güzel ilimizde dört buçuk yıl görev yaptıktan sonra Kayseri Şubesine Şubat 2016 yılında tayinim çıktı.

23 Temmuz 1984 yılında T.C.Merkez Bankası Ankara Şubesinde başladığım memuriyet hayatımı tamı tamına ne bir eksik ne bir fazla olmak üzere, 23 Temmuz 2016 tarihi itibariyle T.C.Merkez Bankası Kayseri Şubesinden müdür yardımcısı olarak emekli oldum.

Hayatta başaramadığım (yabancı dil ve mastır)  iki konudan biri olan; Gazi Üniversitesi Sosyal İlimler Enstitüsünde, 1986-1988 yıllarında tez aşamasında bıraktığım mastırımı, 2007 yılında “Kaynak Kullanımını Destekleme Fonu ve Muhasebe Uygulamaları” konusunda tezimi vererek, PEKİYİ derece ile Yüksek Lisansımı tamamladım. Yabancı dili halledebilseydim gözüm doktorada idi. Allah nasip ederse onuda emekllikte tamamlarım diyorum.

2001 Nisan ayında köyümün “Çorum İli Alaca İlçesi Kalecikkaya Köyü Kültür Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği”ni kurucu başkan olarak altı arkadaşla, 2008 yılının Ocak ayında eşimle ve altı arkadaşla birlikte “Altınpark Engelli Eğitim ve Yardımlaşma Derneği”ni kurduk. 2003 yılından 2012 yılının sonuna kadar  Kırım Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği’nin Yönetim Kurulunda görev aldım.

Kızlarımdan evlelen olmadığından dolayı henüz torun sevgisini tatmış değilim.

Rabbim bir gün onu da gösterir...

Selam ve sevgilerimle......

 

 

Şükrü  BİLGİLİ

 

Telefon: Ev: 0 312 360 35 02

                   Cep:0532 542 15 15

Mail adresim:sukrubilgili@gmail.com


  

 

 

 

Sosyal ağlarda bizi takip et
Copyright © sukrubilgili.net.tr